fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

David's new bike can accelerate from rest to 45.0 m/s in just 6.00 s. the combined mass of david and his bike is 225.43 kg. what is the magnitude of the net (un
Which of these BEST states how the Ku Klux Klan felt about women during the 1920s? The Klan disliked all women. B) The Klan respected all women. C) The Kla
first battle of texas fought here
Which is the x axis and which is the y axis
is considered a stimulant drug
Why was inflation so much higher in the south?why was inflation so much higher in the South ?
Claudia brought a 16-cup jug filled with water to the soccer game. She shared the water with her teammates. How can Claudia find out how much water they all dr
How many colonies participated in the stamp act removal meeting in Philadelphia
Why don’t these gases tend to form chemical bonds?A. They have 8 electrons in their outer shell and don't need more to be stable.B. They don't have any electron
Romeo and Juliet’s final fate in act five scene three of Romeo and Juliet represents which element of Shakespearean tragedy