Imanithehooper11
Imanithehooper11 Imanithehooper11
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me

Can someone please help me class=

Respuesta :

Kocatboi
Kocatboi Kocatboi
  • 01-12-2021

Answer:

D. Step 3 and Step 4

Step-by-step explanation:

I tried to put in some numbers for x and I'm pretty sure that you can subtract stuff from both sides but you can't divide. I'm 70% sure, so tell me if something's wrong :)

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression $416.48÷4= $104.12 please
table Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store? Store A: Stor
what is the function, domain and range of {(1,1) (2,2) (3,5) (4,10) (5,15)}?
Mia's mother gives her $10 per week for allowance Mia gets an additional $3 for every hour she spends watching Ther. Mia wants to make at least $25 this week to
Which statement strays from the topic of a proposed school uniform? “Uniforms violate students’ right to express themselves.” “Some studies have shown that scho
Of the 8 concepts in family system theory which one appears throughout all others
Three pairs of shoes are priced at $39.95 each. Estimate the total cost for the all 3 pairs of shoes.
who was the first black man to fight for ww2​
In the story hatchet, in what ways does Brian’s friends and family see him differently after going back to the city
What is the best meter(I.e., iambic pentameter) of still I rise by Maya Angelou? *i need this ASAP. I’ll mark brainliest*