joycedeserttherapy joycedeserttherapy
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

table
Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store?

Store A:
Store B:
Store C:
Store D:

Respuesta :

yannahhz yannahhz
  • 13-01-2020

Answer:

Store A: 1.98

Store B: 1.95

Store C: 2.01

Store D: 2.01

Step-by-step explanation:

divide $/loaves of bread=answer

Answer Link
didi2605 didi2605
  • 12-08-2020

Answer:

Store A:  

$1.98 per loaf

Store B:  

$1.95 per loaf

Store C:  

$2.01 per loaf

Store D:  

$2.02 per loaf

Step-by-step explanation:

5.94 divided by 3 = 1.98

7.80 divided by 4 = 1.95

10.05 divided by 5 = 2.01

12.12 divided by 6 = 2.02

Answer Link

Otras preguntas

How do I get home? A sentence or a fragment
In parallelogram ABCD, AE and CF are perpendicular to diagonal BD, and EF = 10 cm. If BD = 28 cm, then how long are DE and BF? (Diagram is not drawn to scale.
Contamination of injection devices is limited to the needle and removing the needle makes the syringe safe for reuse true or clause
What is meant by Reluctant??​
What is the value of x?
(a + b - c)(a + b + c)
how do you simplify 1/9+4x=44 1/9?
1. Name three alkanes and state a use for each.2.(a) Explain what is meant by(i) a saturated hydrocarbon (ii) an unsaturated hydrocarbon.(b) Consider this list
How does the writer influence the reader
If m b.286 c. 74 d. 37 e.143