iyanaharris09
iyanaharris09 iyanaharris09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

A first grader reads 72 words in 4 minutes.

Pls explain how you got the answer:(

Respuesta :

isabellapaul333 isabellapaul333
  • 02-12-2020

all you have to do is 4 / 72

Step-by-step explanation:

4÷72

Answer Link
gpoju4
gpoju4 gpoju4
  • 02-12-2020

Answer:

18

Step-by-step explanation:

you divide 72 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
Prepare an art integrated assignment (Chart tabulation of music, costume, region, language association)
Montu finishes a piece of work in 24 days. How much work will he complete in 8 days?​
You are visiting a job site and observe a worker who is installing siding on a building. The worker is standing on the top step of a ladder that is not long eno
Which body system is correctly paired with its function? circulatory — transports materials for energy release in body cells digestive — produces hormones for
Associer chaque équation inéquation a sa représentation graphique
PLEASE HELP AND FAST!!! GIVING BRAINLIEST 1. The man on the left represents "Ancient Rome." What do you know about Ancient Rome? 2. Uncle Sam is standing on the
who was the resident of usa in1983
(If a=b^x, b=c^u and c=a^z, then what is the value of xyz?)​
At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g