jadasharp1 jadasharp1
  • 03-02-2020
  • Mathematics
contestada

find the price for 3.75 ounces of chocolate if I find a chocolate bar is worth two dollars

Respuesta :

ngcnjut ngcnjut
  • 03-02-2020

Answer: $6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write short notes on different planet of the solar system​
Describe the similarities and differences between a fad and a trend what made pet rocks a fad, rather than a trend?​
[tex]\frac{2}{3\\} +\frac{5}{7}+\frac{7}{3} -\frac{12}{7} +\frac{1}{5\\}[/tex]
Situational irony occurs when what is expected to happen is different from what actually happens. From the highlighted passage in Sec. 27-28, we expect that...
How to differentiate between an oxymoron and a paradox
guys give me some tips on how to fix my grade please​
Find two integers whose sum is -8 and product is 15 please answer quickly im on hegarty
Which of these sentences is punctuated correctly? A. Jody, who was scared stiff; did not answer Ms. Joan immediately. B. Jody, who was scared stiff did not answ
Decrease £180 by 12.5%
The cost for a pack of 25 pens is4 .75 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.