aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence from the article shows a MAIN problem facing Earth's water supply? A Most of Earth's freshwater is ice, locked in massive glaciers, ice sheets an
what is 0.0000099 in scientific notation​
What is the value of the expression below when x = 10? 4x + 5 8r +5
Describe hydrolysis and dehydration synthesis reactions in regards to macromolecules and water
HOW MANY BEATS DO THESE ADD UP TO?
Discuss how changes in organisms within an environment affect their survival specifically discuss the effects of a gene mutation for color and Beatles
Dividing a hard drive into multiple sections is known as partitioning
Which values of a, b, and c represent the answer in simplest form? 9/11 divided by 5/11 = a b/c a = 1, b = 99, c = 55 a = 1, b = 55, c = 99 a = 1, b = 4, c = 5
How does a seismologist minimize the impact of earthquakes?
Select all units that can be used for surface area. A. square meters B. feet C. centimeters D. cubic inches E. square inches F. square feet