mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

For what type of equity loan are you lent a lump sum, which is to be paid within a certain period of time? A. A line of credit B. Equity C. A second mortgage
if 3x+8=3x+8 is it one solution or no solution
Which of the following are types of formatting you can apply to a spreadsheet? Choose all that apply.
Select 2 statements that are true about the equation y+6=-10(x-3).1) The slope of the line is -102) The slope of the line is 33) One point on the line is (3,6)
The ___ forms a good substance into small balls and then pushes them into the ___.
if 3x+8=3x+8 is it one solution or no solution
What’s the markup on the couch
What is the expression in factored form? 225x^2 - 144 a. 9(5x+4)^2 b. 9(5x-4)^2 c. 9(4x+5)(4x-5) d. 9(5x+4)(5x-4)
NEED HELP WITH THESE!!
What are synonyms for the word “random”?