chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Write the number in two other forms 0.632
If there are 36 performers in a dance recital. The ratio of men to women is 2:7. How many men are in the dance recital ?
what is 24 tens equal to
Answer on this one please: the coastline of the United States is 12,383 miles long.canada's coastline is 113,211 miles longer than the coastline of United State
Round 412,825 to the nearest ten
why did general MacArthur address congress after he was fired.?
Why are beneficial mutations essential for evolution to occur?
How can I fill do this problem?10x2 tens=_______ones=______
a square photo display board is made up of 60 rows of 60 photos each the area of each square photo is 4 square inches how long is each side of the display board
What is the answer to 7- 5/3c=22