x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

An item has a listed price of $75 . If the sales tax rate is 9% , how much is the sales tax (in dollars)?
Insulin is a protein that is used by the body to regulate both carbohydrate and fat metabolism. A bottle contains 375 mL of insulin at a concentration of 40.0 m
whats bad about the metric system
what are the similarities of a sweet 16 and quinceaneras
why do people have low self esteem
74.21 in written form
the concentration of the population in cities is referred to as urbanization. please select the best answer from the choices provided t f
When did early hunter-gatherer societies move to new areas?
how do you write 8/11 as decimal
How do you write seven hundred twelve thousandths in standard and expanded form