holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

When adding more sucrose to a 0.7 M sucrose solution, why does it not dissolve as readily as it did at a lower molarity? a) the ions in the solution interact w
Why are there few Asian Americans enrolled in creative programs?
unequal access to basic services
#3 what is 33/222 simple form
if it is 3:55 what time would it be and a hour and a half later
Fill in the blanks. A virus is a type of _______. You need a _______ to see a virus. A virus makes us sick by stopping the human________ from working properly.
Help! The most helpful answer will be marked as BRAINLIEST!
Find the inverse of f(x)=(1/3x)-7 Please show the steps.
can there be a bias in a secondary source
Which region is located in western Texas