lquren
lquren lquren
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

Please help with question #22!

Please help with question 22 class=

Respuesta :

SPJ SPJ
  • 01-03-2018
ax+z=aw-y
az-aw=-y-z
a(z-w)=-y-z
a=-y-z/z-w
Answer Link

Otras preguntas

Is the relationship between the cost of equal-priced DVDs and the number purchased linear
Who led movements to establish the Republic of Turkey?
Taylor is building dog houses to sell. Each doghouse house requires free full sheets of plywood which Taylor cuts into new shapes. The plywood is shipped in b
Explain the relationship between the food we eat and energy in the body please.
Show the tens fact you used write the difference. 12-7=
Rachel runs 3.2 miles each week day and 1.5 miles each day of the weekend. how many miles will she have run in six weeks?
How to divide 9 divided 204?
What are three different factorizations of the number 16. Do not is 1 as a factor
How many distinct ways can the word ROBBERS be arranged
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put