Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

which of these is a source for particular matter in the air? A. automobiles B. dust C. fires D. dust
Device management is the process of managing
Which transport process always involves the movement of materials from inside the cell to outside the cell? A. phagocytosis B. endocytosis C. exocytosis D. diff
A coin was thrown 10 times and it came up heads each time. Is it more likely to come up tails on the next throw? State a mathematical reasoning to state whether
what geographical feature are shared by all four ancient chinese empires
which term indicates how strongly an atom attracts the electrons in a chemical bond
What happened to the Federalists after the War of 1812? A) They became popular with western farmers. B) They played a stronger role in American politics. C)
The Indian subcontinent was partitioned into _____. Bangladesh and Tibet Tibet and Pakistan Pakistan and India India and Bangladesh
Span of control refers to: A. An orderly line of authority that exists within the ranks of the incident management organization. B. The act of directing, orderi
Gametes are normally _____. haploid diploid