hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

can anyone give me the answer for the question
The diameter of the base of the cone measures 8 units. The height measures 6 units. What is the volume of the cone? A)240 cubic units B)321 cubic units C)48X cu
which is a factor that might lead a person to make a career choice for the wrong reasons?
At midnight, the temperature outside is 8 degrees Celsius. The forecast calls for the temperature to drop by 1.5 degrees Celsius per hour. At what time will the
Which skin layer adds cushion? epidermis dermis fatty tissue
true or false one milliliter of water has a mass of 2.00 grams​
What TCM therapy is the most researched and what have studies found about it? ___________is the most researched TCM therapy. Studies show it is as effective as_
Which of the following will increase the resistance of a wire? Check all that apply. Check all that apply. Decreasing the cross-sectional area of the wire will
25. A biogenic sediment can be composed of all the following except bones rocks shells dead fish
What does a chemical equation describe ?