GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Two exprezhions that equil 28
In an ecological pyramid what happens to energy biomass a number species as you move up
Triangle PQR has vertices P(4,-1),Q(-2,7), and R(9,9). Find an equation of the median and altitude from R.
Simplify the difference quotient f(x) − f(a) / x − a if x ≠ a. f(x) = x^3 − 36(i've also attached a picture of the problem so it's a bit easier to visuali
What is the value of n where 131 is the nth term of the sequence -2, 5, 12…..?
Cassandra read 25 pages of a 125 page book. What percent of the book did she read?
What type of blood is carried by the four major blood vessels entering/leaving the heart?
i dont understand this
The nurse practitioner is preparing to examine a 4-year-old child. which action is appropriate first
What pamphlet galvanized the american public against reconciliation with great britain?