HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Please need help thank you!
HELP!! THIS TEST WORTH 36 POINTS!!! WILL MARK BRAINLEIST!!!!Natalie applied for a new credit card. Which information about Natalie could appear on her credit
Where is the lambert fisher glacier located
Can someone please help I promise to mark brainlest!!!
20 points! FIRST PERSON WHO ANSWERS THIS QUESTION WILL BE BRAINLIEST! DON'T GUESS ONLY ANSWERS IF YOU KNOW! THANX What situation does the graph best represent?
Complete each sentence using the drop-down menus. Desertification mainly impacts resources. Point and nonpoint sources refer to types of pollution. The proces
How come children who’s parents drink (excessively) are more likely to become alcoholics ?
What type of government was north korean leader kim il sung trying to expand
When you eat you don’t feel that you have overeaten. But after some time you feel it. Give a scientific reason
Find the area of the trapezoid. 7 ft 17 ft 6 ft A equals what ft squared