Ansleigh111 Ansleigh111
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

It took Julio 18 minuets to compleat 3pf the chores on his to do list. If Julio spent the same amount of time on each chore, how long did it take him per chore?

Respuesta :

springwilliams0
springwilliams0 springwilliams0
  • 03-12-2017
18/3=6
it took 6 minutes per chore
Answer Link

Otras preguntas

decimal that is equivalent to 7/8
In Florida can you be jailed for a first-time DUI offense?
I costs $36 for 4 movie tickets, What is Ovie tickets, What is the unit price of each ticket I
What is y=2x+8 if x is 2
As you continue to cross the offspring resulting from the previous question with albinos, what will occur in the growing population? Answer selections: a) th
2 Points The Chinese Exclusion Act of 1882 was justified by the belief that: O A. the many races in the United States would mix. O B. immigrants had no loyalty
How does the geography of the Gulf coastal plain affect Mexico's economy? Earthquakes and volcanoes make the area unstable. The mountains keep rainfall from th
Dehnil has 6 teaspoons of salt . The ratio to tablespoons is 3:1 , how many tablespoons of salt does Dehnil have ?
Can someone help me
Solve equation by completing the square round to the nearest hundredth if necessary X2-4x-=5