niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

Which area of North America is the ancient Plano culture associated with ? A.the Rocky Mountain B.the California coastline C.the Great Plains D.the Canadian t
Which term refers to similar structures that related species have inherited from a common ancestor? a. DNA sequences b. developmental organisms c. c. homolog
Which statement best defines inertia?
Which literary device is used to compare the "human dress" with "forged iron" in the poem? theme symbolism simile metaphor
A ladder reaches a window 12ft above the ground and the foot of the ladder is 4.8 from the wall. How long is the ladder
How was shamanism important to the koreans?
These laws are designed to ensure that employees who are injured or disabled on the job are provided with monetary awards. Americans with Disabilities Act of
What is 117.456 rounded to the nearest tenth
2.   Which of the following crops was not grown in the Eastern Hemisphere prior to European conquest of Latin America?  (1 point)
The graph of the function f(x) = –(x + 6)(x + 2) is shown below. Which statement about the function is true? The function is increasing for all real values of