reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between white and red blood cells apex?
ASAP Instructions:Select all the correct answers. What is the purpose of a peer review of a literary analysis essay? to find areas for improvement in the essay
What was considered middle age in the early 1800s?
I need help finding the answers
One number is 6 less than 3 times another number and their sum is 62
How can operations of polynomials be used to create new polynomial models?
What is the factorization of the polynomial below? –x2 – 14x – 48 A. (–x + 6)(x + 8) B. (–x + 8)(x – 6) C. (x + 6)(x + 8) D. –1(x + 8)(x + 6)
Both the tropical rain forest and the tropical savanna experience/contain:
how did the events at vicksburg change the tide of the war?
If Ted wants to buy a house and believes that interest rates will rise, he should __________. apply for a fixed-rate mortgage apply for an adjustable-rate mortg