SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

The stress placed on a normal fault is tensional compressional frictional symmetrical
Which of the following best describes a central idea in the text? Story: The Treasure In the Forest A. Treasure hunting should remain in storybooks; it is a dan
Find the value of x.
Which is a stretch of an exponential decay function?
WILL GIVE BRAINLIEST find vertex of parabola y=x^2-x
What is the slope of the line that passes through the points ( 8 , − 6 ) and (8,−9)? Write your answer in simplest form.
Structure of DNA: What is DNA? See picture: fill it out thx!
A pair of flip flops is labeled $9 on the price tag. At the register, I paid $9.45. What percent of $9 is $0.45?
What is a fraction?? don’t copy from googl pls give a good explanation
in an aerosol spray can with a volume of 456 ml contains is 3.18g of propane gas as a propellant If the can is at 23° C and 50 ATM what volume will be the propa