kimb4 kimb4
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

a slab or ribs at the butcher costs $4.55 per pound how much will it cost if you buy 3.5 pounds of ribs round to the nearest penny

Respuesta :

chwalex1234 chwalex1234
  • 01-11-2017
15.93 because 4.55 times 3 and (4.55/2) so you'll end up with 15.93
Answer Link

Otras preguntas

slave masters encouraged slave women to marry because? A)marriage was an important part of there religion B)married women are happier and work harder C)masters
4. Which examples of Gothic architecture survive today? Select all that apply. (3 points) Abbeys Aqueducts Cathedrals Coliseums mounds universities
I don't how to graph it
Why did hitler hate the jews?
Why was Mao Zedong’s communist China ready to use military tactics against the troops of US general Douglas MacArthur in Korea?
How to find the distance between two parallel lines?
what happens when two different air masses meet
A nurse wants to integrate all pertinent patient information into one record, regardless of the number of times a patient enters the health care system. which t
what woud monetary policy be best described as
A carbon-12 atom has 6 protons, 6 neutrons, and 6 electrons. how many protons does a carbon-14 atom have? a. 6 b. 8 c. 12 d. 14