labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

One quarter has a mass of 5.67 grams. Which is the mass of two rolls of quarters each containing 40 quarters?
The Spanish silver mines of Peru and Bolivia provided Euorope with a whole new currency. In what way would the Ottoman Empire be influenced by these New World m
Determine if the following relations are functions, and justify why. a) **{(1, −2), (−2, 0), (−1, 2), (1, 3)} Function?: ____________ Justification: ___________
You have 3/5gallon of juice and drink 1/3 gallons how much is left
Is -2.25 - (-3) a positive number
how social media has been an integral part of modern life​
What do you think is your relationship among the various social institution as teacher​
pls help me............
Write an expression to represent the area of the park as the product of its total length and width. HELP PLEASE
I'm confused and not sure if I'm correct. Please Help