khloeisagenuis khloeisagenuis
  • 02-10-2017
  • Mathematics
contestada

Janice spent $54 to buy some pairs of pants each pair of pants cost the same whole dollar amount how many pairs of pants could she have bought

Respuesta :

lisagresser lisagresser
  • 02-10-2017
Think of factor pairs. She could buy 1 pair for $54, 54 pairs for $1, 2 pairs for $27, 27 pairs for $2, 3 pairs for $18, 18 for $3, 6 pairs for $9, or 9 pairs for $6
Answer Link

Otras preguntas

4. Explain why water is needed in the light reactions.
5+8-3+5=? Help me out, this polyte person needs help
9. Translate: The product of x and y. a) с) ху b) 2(xy) d) (x) + (y)
Tom drinks 8 oz of water for every 3 miles he bikes. After 21 miles, how much water did he drink?
type a paragraph describing how the circulatory and respiratory systems work together to deliver oxygen to the body tissue and remove carbon dioxide
What is the relationship between the distance objects and the gravitational force between them.
which of the following objects is accelerating?
How is a person affected when these rights are denied?
Phineas turned off the lights in his room to go to sleep. Which part of the eye picks up the shades of gray of his furniture that then helps him to maneuver thr
Somebody wanna help me write an article about judaism?..