mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
A particular frozen yogurt has 75 cal in 2 ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
Find 3 consecutive integers such that twice the first, plus three times the second, plus four times the third is 20. Please show work, explain throughly so I ca
can you express 9/9 as a mixed number why or why not
7. which sentence correctly uses punctuation with dialogue? (1point ) A. after the game , the coach shouted , “ congratulations to everyone ! “ b. “ The winning
round 32.697 to the nearest tenth
Could you please solve me this exercice: :3 [tex]x^2-5x+\sqrt{x^2-5x+7}=5[/tex] Thank you a lot! :3 :3 :3
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
A stereo manufacturer makes three types of stereo systems, I, II, and III, with profits of $20, $30, and $40, respectively. No more than 100 type-I systems can
if carbon dioxide is completely removed from a plants environment, what would you expect to happen to the plants production of high energy sugars? A. the same n
what is the cost per unit