victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Urgent please help!!
Read the excerpt below and answer the question. Dill was a curiosity. He wore blue linen shorts that buttoned to his shirt, his hair was snow white and stuck t
What is the permutations of the letters in the word football?
Can someone who is good at algebra help me?!?!? Can you show the steps too
what is the best definition for federalismthis was not sapose to be heath
What do doctors recommend as the minimum calorie consumption for women and men? Nutritionists and doctors do not recommend energy restrictions below calories fo
Which of the following is NOT an example of cultural growth that occurred in the United States during this era? A. the emergence of jazz B. advancements in r
-x-3-7x= -x +1 -5x+9
Which tactics were initially used by the Palestine Liberation Organization in the 1970s and 1980s? Select all that apply. Launching an intifada Drafting plans
What were the strategies of the North and the South at the start of the war?