makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Solve x^2= 20 , where x is a real number.
Please help. I need this done badly.
How do i write n=600/p-5 inversed?
Give me an analysis on each movie and opinion on whether or not you would recommend and why or why not for each movie,”The outsiders(1983) and The little mermai
Read the following sentence, which contains a grammatical error. There is many reasons to visit Pennsylvania, not least of which are the famous historical sites
What is the intersection point for this system of equations? x + y = 49 .05 + .25y = 8.65
1. What was Commodore Perry's initial mission? ​
a group of scouts camping at the lake shore hoisted their flag flew towards land and at night the flag flew towards the sea though there was no wind explain the
1. What was Commodore Perry's initial mission? ​
The values that a discrete random variable, x, can take are 1,2,3,4 with the probabilities 0.22, 0.19, 0.38, 0.21 respectively. What is the expected value of th