jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Samia is tracking the amount of calories she is consuming each day, along with her amount of exercise. She also takes her basal metabolic rate into consideratio
-3|9x-7|=2 Find the solution to x
By asking (who, what, when, where), do we get information or knowledge? Explain.
Describe the classical age
5 A square is shown 27 cm What is the area of the square ​
list any fuel uses of heat​
Which best describes the diameter of a circle? O A. The distance around the circle B. The distance across the middle of the circle C. The distance from the cent
what can be considered as one of the influences of globalization on tourism?
68 students choose to attend one of three after school activities: football, tennis or running. There are 24 boys. 3 students choose football, of which 2 are gi
Ben and Michael are brothers. Ben is four times as old as Michael and their combined ages are 25. How old is Ben?