aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Is lesson learned part of a theme?
What innovation enabled the Maya to adapt to their tropical environment and build a great civilization?
Round 5.28 to the nearest tenth
how do plants make food? a. photosynthesis b. refraction c. reflection d. decomposing
Which of the following are not part of a message noise, meanings, symbols, encoding,feedback,deciding
How did the Islamic Empire impact the areas it ruled?
Which of the following is helpful for self-evaluation?
Two or more substances dispersed in one another but each retaining their own identity is a _____. compound mixture substance solute
which equation represents this sentence? one-half the sum of a number and four is three less than the quotient of five and the number. 1/2n 4=5/n−3 1/2(n 4)=3−5
what is the description of the word discrimination