njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

find the possibability of 1 head when flipping 3 coins
Elio makes candles that are 14 cm tall. Each candle burns 8 hours before going out. He is wondering how many hours a 21 cm tall candle can burn for. He assumes
El director del programa insiste en que nosotros ___ (salir) despues de la fiesta
What is the result when 1/4 of 80 is divided by 1/3 of 90?
Gomez found the masses of three rocks for science project .the first rock had a mess of 19.28 grams, the second rock had a mass of 25.3, and the third rock had
What's the name for the angle 35°
plz help me im confused
Jordan has a writing assignment that should take her two hours to complete. What is the best way for her to schedule her time? Break the time into four chunk
What is the exact area of a circle having the diameter of 6in
Helppppppppppppp and I’ll love u forever