foresthillfalconone foresthillfalconone
  • 02-03-2024
  • Mathematics
contestada

went into a local shop and bought four items. I paid a total of $7.11. Oddly enough, I noticed that the product of the four prices was also $7.11. How much did I pay for each of the four items?

Respuesta :

wrightdevin279
wrightdevin279 wrightdevin279
  • 02-03-2024

Answer: $1.77

Step-by-step explanation:

This ones a simple one if you use a calculator,

Grab 7.11 and then divide by 4 (7.11÷4), it makes 1.7775 (If you use a calculator)

1.7775 simplified into money would be $1.77

Answer Link

Otras preguntas

A student fills a paper cup with water and puts in a freezer overnight. When she takes the cup out the next day, she notices that the sides of the cup are pushe
What climate does the Grebo tribe experience?
What is one way space travel affects the human body?
What in your opinion the easiest poem to analyze.
n this excerpt from “The Song of Hiawatha,”what message does Henry Wadsworth Longfellow convey to readers? Hiawatha’s legend is more important than the for
The center of a circumscribed circle is called the what of a triangle
In the case avery v. midland county, the u.s. supreme court held that
Use a special right triangle to write sin 30º as a simplified fraction.
Does the nucleus of the atom have a net charge
Plzzz help its a math question