parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a renewable resource A.Land B.Fossil Fuels C.Minerals D.wind
Which strategy can help you narrow your response to any literature? A. hexagonal writing B. looping C. compiling a list
La chaqueta, los pantalones y la camisa cuestan ciento veinte dólares. a. Cierra a las ocho. b. Es una ganga.
Which sentence in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich suggests that Ivan Ilyich tried his best to escape from the reality of his troubled f
Explain how federal laws help promote fair competition.
Anybody have a correct answer?
Kim designed an experiment to show how heat can be transferred from one place to another. The steps of the experiment are shown below. Coat one end of an iron r
what event first brought dr king national attention
Why would placing a tariff on imported goods grow the nation's manufacturing sector? A. It would deter people from buying imported manufactured goods and they
help on music for flute please I don't how to play this