jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Find the volume of the figure
8. a car enters a freeway with a speed of 23 km/h and accelerates to a speed of 86 km/h in 3.5 min. how far does the car move while accelerating?
Use the poem Love after Love, by Derek Walcott to answer the following questions. The word feast in the final stanza suggests that you ______ your life. remembe
a client in her third trimester reports to the nurse shortness of breath when sleeping. the nurse informs the client that this is normal and occurs because the
1. Money is essentially a means to the good; to treat its accumulation as an ultimate goal is to fall victim to delusion. (ll.33-34)
if h(t)=1/t divided by 1 what is h(1/2)
a comparison set up to establish common relationships of words
What is Sea Floor Spreading in Simple Words?
Read the passage below and answer the question that follows. Let’s say the average GDP per capita for the world’s countries is $10,500. The GDP per capita of Co
What does the word focus mean?