andresjohnston6
andresjohnston6
02-06-2017
Mathematics
contestada
math question down below
Respuesta :
AnimeBrainly
AnimeBrainly
02-06-2017
12 yards
if each yard costs 3 dollars
then 12 x 3 = 36 dollars
she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Cuando voy de viaje, siempre compro regalos.
A food safety guideline is that the mercury in fish should be below 1 part per million (ppm). Listed below are the amounts of mercury (ppm) found in tuna sush
What will happen to interest rates if the public suddenly expects a large increase in stock prices? A. Interest rates will fall because the expected increase i
A man decided to give a cabin he owned to his daughter at his death. To accomplish this goal, he delivered to his attorney a deed that fully complied with the a
Question 11 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) Write the TWO object pronouns (lowercase and separated with a space) that would correctly complete each sentence.
You plan to invest $100 per month in an S&P 500 index fund for the next 40 years, and are trying to decide whether to use an ETF or an open ended mutual fun
Solve for x. 3x/4+2x/3=51 A)122.4 B)36 C)3 Please pick A, B, or C
When people look at a photograph of an adult-child pair and are told that the two individuals are parent and child, the people tend to say the pair looks more a
CalculatorMaterials used by Square Yard Products Inc. in producing Division 3's product are currently purchased from outside suppliers at a cost of $5 per unit.
Which psychological perspective might advance the argument thatour sleep patterns evolved as an adaptive response to predatory risks, which are higher during pe