warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Please help I am giving away 20 points if you answer pls help :) What advantage did the Mongols have over surrounding peoples? A. They had more equality than th
I need help! Sorry to bother
5 If the perimeter of a rectangle is 46 cm and the area is 126 square cm, then what are the dimensions of the rectangle? The width, or shorter side is cm The le
TCP supports connection-oriented services, so many Internet applications are running on TCP. But we still say Internet is connectionless, why
What is the ending Costa Ricans often use to make words sound cuter or less forceful? -ito/ita -illo/illa -ico/ica -ie/-y
Porter sent 107 pieces of mail in March, 127 pieces of mail in April, 147 pieces of mail in May, and 167 pieces of mail in June. What kind of sequence is this?
câu hỏi 2+3 bằng bao nhiêu
the amount of direct-labor hours that should be used to produce one unit of finished goods is the
help asap thank you!
What is a major theme of "As It Was in the Beginning from The Moccasin Maker" by E. Pauline Johnson? A. The ability to forgive others leads to happiness and ful