Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

What is true about all the atoms calcium gold argon iodine
what is the surface area of a triangular pyramid if each face has an area of 30mm squared?
2c/15=8.8 Solve The Equation. What Is The Value Of "C"
If gravity puts a force of 3N an object, how much force would it put on an second object that was twice as heavy
solve the equation using mental math a + 1/3 = 6/7 A) 1 3/21 B) 5/10 C) 7/10 D) 11/21
Which of the following is true regarding mid-1800s society? a. Women began to work more outside jobs. b. Women began to indulge in the flapper lifestyle. c. Th
Find all factors for the following numbers and classify each number as prime or composite explain the classification of each as prime or composite
What is true about all the atoms calcium gold argon iodine
Carol Byrd gets a student rate of $30.00 a month. There is a $250 deductible; but no coinsurance payment. She recently received treatment for a covered conditio
Which option of the Auto Correct tool enables you to add and delete words that do not follow abbreviation rules? the ( blank ) option of the Auto Correct tool e