criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a characteristic of a civilization? (4 points) cities use of resources society of equals public transportation
Which is not equivalent to 45 over 75 ? A - 9 over 15 B - 15 over 25 C - 60% D - 70%
How did the ancient Greeks represented fractions
mrs. johnson gave a sum of money to her son and daughter in the ratio 5:6. Her daughter received $2400. how muh did Mrs. Johnson give away in all?
Great Britain and France gave into Hitler''s demands for territory at the 1938 Munich Conference because __________. the League of Nations refused to take actio
Match the following sandy beach organisms with the zone in which they live sand mussels intertidal zone amphipods back shore zone beetles dunes
How to write a simplified expression for the perimeter of a right triangle 4x by x+2 by 3x+4 if x=3
What is the complete predicate of the sentence below? Looking up from his computer monitor, Jason mopped his brow, exhaled sharply, and picked up his phone. A.
for each question trent gets correct on each quiz, he earns 5 points. he can also earn an extra 15 bonus points on the quiz. which expression shows the total po
How did yellow journalism affect public support for U.S. military action in Cuba