itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What is the ""pick up"" place in the book I know why the caged bird sings.
What should diabetics eat as a snack before bedtime.
find the equation of the line. use exact numbers
What structures do grasshoppers possess that are long, slender tubules specialized in metabolic waste removal, which end in the digestive tract
To help prevent anemia, expectant mothers should takeincreased amount of: (1 Point) milk and cheese bread and butter liver and oranges oranges and coconut
What is social awareness.
Why do perpendicular lines intersect at 90 degrees.
I WILL MARK BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!! An unpaid opportunity where a student gains work experience in a particular career field is called an apprenticeship an
Women wearing clothing, makeup, and jewelry that match express their gender is an example of ______.
Explain what new laws the Coercive Acts created.