nyashia123456 nyashia123456
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $9. How much would it cost you to buy 5 cans of nuts

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-02-2017
1 nut costs2.25 so 5*2.25=answer
Answer Link
beyondcrazz
beyondcrazz beyondcrazz
  • 15-02-2017
dived 9 /4 and you get 2.25 times 5 is 11.25
Answer Link

Otras preguntas

What number is between -1.75 and -1.5 on a number line?
is ran or fought or told or broke a homophone
What do two equivalent expressions always have in common?
Why can't chemical changes be reversed?
Which of the following resources is a nonrenewable resource? A.) Gold B.) Carbon C.) Tree D.) River
A local grocery store is advertising a discount of 20% off a large bag of peaches which he normally cost $5
how did western nations come to dominate much of the world in the late 1800s?
There are two types of intaglio printing, etching and engraving. What is the primary difference between the two?
What is the solution to this awnser 6x+2y=-26
What number is between -1.75 and -1.5 on a number line?