meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Provide examples from everyday life to refute Emerson’s opinion of society.
Why is thermal energy from the Sun transferred to Earth through electromagnetic waves instead of any other type of thermal energy transfer? Electromagnetic wave
Choose the statement that tells how the area of the reduced design compares to the area of the original design. Group of answer choices The area of the reduced
need the answer please thank you!
I need that r d d d d d. D d d d d d d. D
Eddie sells furniture and earns 12% commission. This week he sold a couch for $1234, a bedroom suite for $1789, and a chair for $563. (4 pts.)
How many solutions does this equation have?
The Chinese were protected from invasion by the ____ of their land.
For a summer reading program, you are asked to read 3 books from a list of 8 book. how many different groups of 3 books can you read?​
edward deposited ​$9500 into a savings account 4 years ago. The simple interest rate is ​5%. How much money did edward earn in​ interest?