ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

During last night's football game, the running back lost 3 yards, then gained 12 yards before finally being pushed back 2 more yards. Part A: What is the number
ASAP PLS I MUST PASS THIS 25 POINTS You are going on a rod trip! You drive to your best friend’s house and then get on the highway. After 2.5 hours, you had tra
Is a cell in a pro phase prokaryotic or eukaryotic?
2. Explain why it is unlikely that New York City will ever have a major earthquake.
Find the y-intercept of the line on the graph. HELP PLEASE !!!!​
Limiting factors determine an area’s carrying capacity because
please help its a huge grade​
When Earth is between the Moon and the Sun, how is the Moon seen?
y = -=x + 5 for x = 0, 2, 4
A company should set prices that will allowto receive a fair profit.1) resellers2) producers3) consumers4) the elderly5) competitors​