Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
Differenciate between chemical and structural formulae
Add the additive inverse of 5 to the product of -1 and -4 show all​
A model of a dinosaur skeleton was made using a scale of 1 in : 15 in in a museum. If the size of the dinosaur's tail in the model is 8 in, then find the actual
Which of the following statements about risks of investing in variable life funds is TRUE?
Find mUW please help!!!
1. PART A: MANAGEMENT OF ASSETS You have been appointed as the asset manager of KK Traders, the owner Informed you amongst other things, the following findings
Find mUW please help!!!
x / 6/7 =3 2/5 solve to find x please help
answer this question faster