jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

Nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18. What is the cost of 1 sunflower?
What is the volume of this rectangular prism? 2/3 cm 5 cm 6 cm
find the area of the whole figure below​
People believe he is clever ( change into passive)
please anyone can help me to solve the questions please​
Would you rather be hit by a 1-kg mass traveling at 10m/s or a 2-kg mass traveling at 5m/s? Why?Support your answer.​
differentiate hazard, risk, exposure and vulnerability​
A teacher buys packs of notebooks to give to his students. The ratio of gold notebooks to red notebooks is represented in the tape diagram.
a) My journey is a connect between the two centres of global peace.(Rewrite the sentence using the word ‘connection’)​
Help pls I’m stuck on this question