kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

"When one person holds the most power in a society, it is easier to get things done. Strong central leadership is much better!" This statement reflects a indivi
Larry works 60 hours a week as a valet. If full-time employment is considered 40 hours per week, how many hours of overtime does Larry work?
plz help me with these two idk if its right plz plz help​
Pleaseeee help ill make u brain list
4v = 20 Help please
1 I returned home mother was preparing lunch.a) afterb) whenc) befored) until​
A factor divides evenly into another number without a ________ left over.
Meiotic cell division in animals is directly responsible for the
Which shows the steps for performing long division in the correct order? will give brainiest if right. 1. multiply, subtract, divide, repeat2. multiply, divide,
which part of the cell nucleus enables features to be passed from one generation