gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Typical training load for Level ___ clients will be 15-20 hours a week or more. A. 1 B. 2 C. 3 D. None of the above
PLEASE HELP ASAP THANK UU
What do you call the surface of a fabric created by plucking yarns from it with little needles on rotating drums? nap flannel brocade velvet
Which expression is the best estimate of the product of 7/8 and 8 1/10? A. 0x8 B. 1x10 C. 7x8 D. 1x8
Workers are compensated by firms with "benefits" in addition to wages and salaries. The most prominent benefit offered by many firms is health insurance. Suppos
There are 4 sets in (parenthesis) I need to know which is the right one PLEASE Compare and contrast the policies of Warren Harding and Calvin Coolidge. Select t
In response to an action potential, the ____ releases neurotransmitters. myelin sheath
The largest sandwich ever made weighed 5440 pounds. If everyone on Earth shares the sandwich equally, how much would you get? what fraction of a regular sandwic
PLEEEEEEEEEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I need a CLEVER title for an informative article about tornadoes.​
if x is 1/2 and y is 1/4.what is answer of 4x÷y​