mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 905 in unit form?
if 4/5 of the population of a certain town is considered to be middle class and the population of the town is 2,000, how many people are considered middle class
Which statement provides the BEST description of how mercantilism functioned in the early English colonies?
The group of people within a business who are involved in making business buying decisions is referred to as
Savings accounts usually offer _________ interest rates than checking accounts. It is _________ to access your money in a savings account than in a checking ac
Can someone help me with geometry, my teacher doesn't explain anything?
What is the simplest form of this?
In Step 7, you listed three elements commonly listed in charts. What are all of those options? data points WordArt a data series an x-axis a y-axis an icon a le
What are 6 centimeters equal to? A. 600 meters B. 1/6 of a millimeter C. 60 millimeters D. 600 millimeters
Evaluate b2 − 4ac for a = −3, b = 5, and c = 2.