shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

Have you ever bought an item you didn't plan to? If yes, why do you think that happened?​
Y otro curso no es ; es . (difícil, fácil)
5 positive integers that have a mode of 4 and 6, a median of 6 and a mean of 7
how did Christianity impact Europe
dull means: spoiled rigid drab thin
If angle c=60 and angle e=20. Find the measure of angle a
2 things that can disrupt the phosphorus cycle (explain)
Someone help me please
HELP!! WILL GIVE BRAINLIEST!! NEED ANSWER ASAP!! My muscles, perfectly attuned and accustomed to the force of gravity on Earth, played the mischief with me in a
Find the distance between the points. ​(-2​,​2) and ​(-2​,10​)