lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Why did Chinese and Iberian mariners want to establish a presence in the Indian Ocean during the fifteenth century?
Which values of q and x result in an equation with no solutions px-45=qx+75
A certain TV costs $599.99 at Best Buy. On black Friday, it is on sale for 40% off. What is the price of the TV on black Friday? Please show your work and don’t
q cyclist rode 3.75 miles in 0.3 hours. How fast was she going in miles per hour. at that rate how long will it take her to go 4.5 miles
You go Christmas shopping at the mall. You buy a sweater for your mom for $22.99, a book for your dad for $12.75, and toy cars for your cousins that cost $4.50
Define mechanical advantage in terms of input force and output force
What does Dallas do to make Ponyboy uncomfortable?
In addition to affecting weather, jet streams can also affect the _____. A.way water flows along Earth's surface B.direction in which airplanes are able to fly
which part of the cell membrane can catalyze chemical reactions
The Free Soil idea in the West appealed to racist northerners who worried about competing against black laborers. True False