kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What did the freedom Journal call for?
What type of human activities are conducted in British Columbia’s coastal rainforests? i. Timber companies harvest trees. ii. Mining companies extract silver an
What was George Washington Carver known for?
Please help with 1 and 2... Thanks Fam :) P.s Show Work
Whats the percent of fifty one hundredths.
Gustatory receptors are found in the taste buds. true or false
Who was the architect or founder of robben island?
All of the following expressions are equivalent to 12w + 6, except: a.-1(12w - 6) b.(3 + 6w)2 c.6(1 + 2w) d.-1(-12w - 6)
Which loan type requires you to make loan payments while you’re attending school?
When establishing a study schedule, you should begin by