Sammccutchen026 Sammccutchen026
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Rate to unit rate, what is the unit rate of a case of 24 bottles of water for $4.99 ?

Respuesta :

niayalitt4 niayalitt4
  • 03-03-2022
It will be around 20 cents per bottle!

Have a nice day!
Answer Link

Otras preguntas

Simplify:(4x^2 - 2x) - (-5x^2 - 8x) aye could yall help a brother out?
Unit 1's introduction to the Five Great Themes of World Literature states with regard to the hero: "The surest way to understand what a culture of the past most
Geometry question!! Please help i’ll give points!
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
Help Needed with this
Which measurement is closest to 270 ​cm: ​9ft, 680in. or 270 in.?
thank you so much for the help!!
Determine the mass in grams of 6.63 × 10²¹ atoms of chromium. (The mass of one mole of chromium is 52.00 g.)
What is the area, in square units, of the parallelogram shown below? D A 7 units C H5 units O 20 square units O 25 square units 30 square units O 35 square unit
I WILL GIVE YOU BRAINLIEST NEED HELP PLEASEE :DD