jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the Jewish response to Roman rule? A. Most Jews supported a violent resistance to Rome. B. Most Jews accepted Roman rule. C. Jews were
there are 30 children in my class. i have 12 sets of mathematcs equipment. i want to arrange the tables in groups so that the equipment is shared equally among
Hello everyone! I need some help on finding out the equation that shows the same relationship as 42=7\div\dfrac{1}{6} Please help!
How do pictures of the chicks help you ?
x + 4y =6 y=- -x + 3
A car travels at 15 m/s for 10 s. It then speeds up with a constant acceleration of 2.0 m/s2 for 15 s .At the end of this time, what is its velocity?
I NEED HELP ASAP PLEASE!!!! I'm having trouble with a math problem can someone help me with this? (100 POINTS!!!)
is it ethical to use selective breeding of farm animals for agriculture
2x+5x+344x whats the answer
qualities of a good game prefect​