sarenitywilliams58
sarenitywilliams58 sarenitywilliams58
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Could someone solve this for me.

Could someone solve this for me class=

Respuesta :

daisydoodlebug0 daisydoodlebug0
  • 03-03-2022
The answer is 7.6 units
Answer Link

Otras preguntas

Kelso sold digital cameras on her website. She bought the cameras for $65 each and included 60% markup to get the selling price. To the nearest dollar what was
Human systems, one of the six essential elements of geography, can best be described as the study of __________. A. where people live and what cultures they cre
Evaporation is different than precipitation in that: A.evaporation is a product and precipitation is the process. B.evaporation is necessary to the water cycle
the product of a number,x, and 6 is less than 36. Find all possible values for the number.
Help please I'm begging someone to give me the right answer please!!!
Kailey wants to buy 4 pencils and 3 notebooks.witch expression shows how to find the total cost of 4 pencils and 3 notebooks. a. 3($0.50) + 4($2.25)b.4($0.50
Some friends have gotten together to play volleyball, and one of them has never played before. What can you do to help this person feel welcome? Play through he
Mike wants to make meatloaf. His recipe uses a total of 5 pounds of meat. If he uses a 3 to 1 ratio of beef to pork, how much pork will he use?
which of the following statements is most accurate regarding the mayflower compact
A person who languished for months probably felt gloomy and sluggish. What evidence in the text helped you answer